Rysunek architektoniczny

Rysunek architektoniczny – Cieszyn

W ramach działającej pracowni architektonicznej w Cieszynie prowadzę lekcje rysunku odręcznego i podstaw kompozycji. Każdy organizowany przeze mnie kurs dedykowany jest przede wszystkim osobom chcącym rozpocząć studia na kierunkach architektonicznych. Jak wiadomo, rysunek architektoniczny jest bardzo ważnym elementem profesjonalnego przygotowania do podjęcia nauki w tej dziedzinie.

Podstawowych założeniem lekcji rysunków jest przygotowanie przyszłych kandydatów do egzaminów wstępnych, stanowiących podstawowe kryterium przyjęcia na wydziały architektury, architektury wnętrz czy wzornictwa. Jednak nie samymi kursami rysunków człowiek żyje... Dlatego podczas prowadzonych zajęć staram się przekazać uczestnikom pasję do architektury, radość tworzenia i szeroki wachlarz możliwości, jakie niesie za sobą zawód architekta, jak również pobudzić u nich wyobraźnię przestrzenną  kreatywne myślenie. Dzięki temu buduję w moich uczniach przekonanie, że pracownia architektoniczna to nie tylko przestrzeń rzetelnej pracy, ale i artystyczna przestrzeń twórcza.

Rysunek to coś więcej

Podczas trwania zajęć staram się przekazać nie tylko informacje dotyczące technik i zasad dobrego rysunku architektonicznego, ale także wiedzę z zakresu historii architektury i kompozycji. Cykl lekcji obejmuje m.in. następujące zagadnienia:

  • zasady ujęć perspektywicznych;
  • tło i podstawa rysunku;
  • światłocień, przenikanie i odbicie;
  • studium martwej natury;
  • kształtowanie poprawnej kompozycji i przestrzeni;
  • plenery;
  • kompozycje z elementów płaskich i przestrzennych wprowadzające do problematyki zajęć na wydziałach architektury.

Zalety mojej oferty

Zajęcia w ramach oferowanych kursów rysunku prowadzone są w niewielkich grupach, pozwalając tym samym na indywidualne podejście do każdego z uczestników. Intensywność lekcji dostosowana zostaje do predyspozycji i stopnia zaawansowania każdego z uczniów, zazwyczaj jednak odbywają się raz w tygodniu i trwają 180 minut.

Istnieje również możliwość zajęć indywidualnych z dostosowaniem terminów do potrzeb i czasu kursanta, jak również dojazd do ucznia. W ramach zajęć zapewniam materiały dydaktyczne pomocne przy poruszanych zagadnieniach.

Kim jestem?

Studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, jak również praca w biurach projektowych pod okiem doświadczonych architektów i projektantów wnętrz pozwoliły mi na zdobycie niezbędnego doświadczenia, które ciągle poszerzam i wykorzystuję w swojej pracy

Czytaj wiecej
Firma znajduje się na terenie miasta Cieszyn.

Usługi są świadczone z dojazdem do Klienta
na terenie Województwa Ślaskiego.